Jak regularnie spłacać dług?

Dostałeś list z KRUKa i wspólnie z doradcą uzgodniłeś wysokość rat. Teraz pozostaje tylko regularnie je spłacać. Poznaj sposoby, dzięki którym już niedługo zaczniesz nowe życie bez długów.
 • 1. Myśl pozytywnie

 • Jak podaje Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A., obecnie w Polsce zadłużonych jest ponad 2 miliony osób. Najczęstszą przyczyną niespłacania kredytów jest nagła choroba, utrata pracy lub śmierć bliskiej osoby. Jeśli taka sytuacja spotkała właśnie Ciebie, pamiętaj, że stres i nerwy w niczym Ci nie pomogą. Nie można doprowadzić do pogorszenia sytuacji. Zadłużenie i tak trzeba spłacić. Dobrym pomysłem jest zakreślenie w kalendarzu, czerwonym kółkiem dnia oddania ostatniej raty. Pozytywne nastawienie i odpowiednia motywacja spowodują, że już niedługo będziesz mógł znowu cieszyć się życiem bez kredytu.

  • 2. Oszczędzaj każdego dnia

  • Każdy domowy budżet można tak zaplanować, aby starczyło na spłatę rat. Weź do ręki kartkę i długopis i zrób listę wszystkich swoich wydatków. Nie zapominaj o drobnych kwotach, które przeznaczasz na przykład na gazety lub bilety. Zaznacz na zielono najważniejsze wydatki, a na żółto te, które mogą poczekać. Rachunki i raty płać od razu, gdy otrzymasz wynagrodzenie. Następnie zastanów się, z jakich rzeczy możesz zrezygnować. Nawet pozornie małe oszczędności pomogą Ci szybciej spłacić raty.

   • 3. Dąż do założonego celu

   • Nawet najlepszy plan w niczym Ci nie pomoże, jeśli nie będziesz go realizował. Chcesz pozbyć się długu? Pamiętaj o regularnym spłacaniu rat, które masz zapisane w umowie z KRUKiem - kruk spłata długów. Firma stosuje metodę pro-ugodową, a to znaczy, że raty będą dostosowane do Twoich możliwości finansowych. Pamiętaj, że tylko od Ciebie zależy, jak szybko zniknie zadłużenie. Wspólnie z rodziną zaplanujcie, co kupicie, gdy raty się skończą. Nowa pralka? A może wycieczka? Myśl o korzyściach ze spłaty zadłużenia będzie Cię jeszcze skuteczniej motywować do działania.

    • 4. Zatroszcz się o bliskich

    • Utrzymanie finansowej dyscypliny nie zawsze jest łatwe, dlatego Twoja rodzina musi pomóc Ci w tym trudnym czasie. Nie bój się mówić o swoich kłopotach. Bliscy z pewnością wesprą Cię w tym trudnym czasie. Problemy finansowe mogą być szansą, abyście się do siebie zbliżyli. Nie możecie sobie pozwolić na kino, ale za oknem świeci piękne słońce? Zamiast siedzieć w domu, zabierz bliską osobę na długi spacer. To nic nie kosztuje, a pozwoli Wam odetchnąć od codziennych zmartwień.

     Spłata długów nie jest łatwa, ale przy odpowiedniej motywacji i wsparciu rodziny z pewnością dasz radę. Dzięki pomocy KRUKa oddasz wszystkie raty i będziesz mógł spełniać swoje marzenia.