Jak zawrzeć porozumienie ratalne?

Skontaktowałeś się już z firmą KRUK. Porozmawialiście, uzgodniliście realny plan spłaty. Wiesz, że teraz to tylko kwestia czasu, zanim spłacisz swoje zadłużenie. Żeby jednak zadanie zostało ukończone, trzeba podpisać porozumienie ratalne. Jak się do tego zabrać i na czym to polega? Przeczytaj wszystko, co powinieneś wiedzieć na ten temat.

Metoda pro-ugodowa

Firma KRUK Wrocław jest pierwszą firmą windykacyjną w Polsce, która na taką skalę zaproponowała swoim klientom metodę pro-ugodową. Na czym ona polega? Dzięki tej metodzie możesz rozłożyć swoje zadłużenie na raty – takie, które spłacisz bez większego trudu. Podczas rozmowy z doradcą, wspólnie ustalicie kwotę, którą będziesz mógł co miesiąc wygospodarować z miesięcznego budżetu.

Dopasowanie do domowego budżetu

Zanim jednak ustalisz kwotę raty, którą zawrzesz w porozumieniu, powinieneś dobrze przeanalizować swój domowy budżet. Jeśli tak się nie stanie, nie będziesz wiedział, czy faktycznie możesz pozwolić sobie na określoną wysokość rat. Wspólnie z doradcą z firmy KRUK zastanów się więc, jak wygląda Twój budżet i jak możesz zdobyć oszczędności, które później przeznaczysz na spłatę zadłużenia.

Korzyści z podpisania porozumienia

Podpisanie porozumienia ratalnego pomoże Ci w systematycznej spłacie. Masz czarno na białym określone, kiedy i w jakich kwotach będziesz regulował swoje zobowiązanie. Oznacza to także, że jeśli będziesz spłacał zadłużenie zgodnie z harmonogramem, to ominie Cię postępowanie sądowe czy komornicze. Nie będziesz się więc musiał niepotrzebnie stresować. Wystarczy tylko spokojnie spłacać comiesięczne raty.

Ostatnią, ale równie ważną korzyścią wynikającą z podpisania porozumienia ratalnego, jest brak wpisu negatywnego na tzw. liście dłużników. Takie rejestry prowadzą biura informacji gospodarczej, np. ERIF BIG S.A. Zamiast tego będziesz cieszył się wpisem pozytywnym, gdy już spłacisz swoje zadłużenie.

Nie ma więc na co czekać, tylko zacząć spłatę według wygodnych dla Ciebie rat. Przy odrobinie motywacji i systematyczności problem zadłużenia (kruk długi) zniknie całkowicie.