List od Kruka - jak odpowiedzieć?

Dostałeś list od KRUKa? Pewnie zastanawiasz się, co zrobić w tej sytuacji. Podpowiemy, że list od KRUKa to znak, że jesteś na dobrej drodze do wyjścia z zadłużenia. Przeczytaj nasze porady i dowiedz się, jak odpowiedzieć na wiadomość od firmy windykacyjnej.
  • Po pierwsze: otwórz kopertę

Niektóre osoby, widząc list od firmy windykacyjnej, wpadają w popłoch i nie chce przyjąć do wiadomości, że mają dług. Pamiętaj jednak, że chowanie głowy w piasek w niczym Ci nie pomoże. Przede wszystkim musisz sobie uświadomić, że Twoja sytuacja finansowa nie jest najlepsza. Możesz rozwiązać problem tylko wtedy, gdy podejdziesz do niego odpowiedzialnie. Nie zapominaj też o pozytywnym nastawieniu!

  • Po drugie: przeczytaj dokładnie treść listu

To całkowicie naturalne, że sytuacja zadłużenia jest dla Ciebie stresująca. Pamiętaj jednak, że w spiralę długów popaść może każdy. Nagła choroba, śmierć bliskiej osoby lub niespodziewana utrata pracy są często powodem niespłacania rat kredytu. Dlatego, gdy zobaczysz kopertę od KRUKa, pomyśl, że Twoje kłopoty wreszcie mogą się skończyć. Doradcy z tej firmy powiedzą Ci, co zrobić, abyś mógł spłacić swoje zadłużenie.

  • Po trzecie: odpowiedz na list

Osoby pracujące w Grupie KRUK chcą Ci przede wszystkim pomóc. Dlatego tak ważne jest, abyś się przełamał i odpowiedział na telefon od firmy. W liście od KRUKa znajdziesz szczegółowe wskazówki co do najprostszych metod spłaty długów. Doradca w pierwszej kolejności poinformuje Cię, ile wynosi kwota Twojego zadłużenia oraz w jakim terminie musisz je spłacić. Celem firmy KRUK jest polubowne rozwiązanie Twojego problemu - a to oznacza, że zadłużenie będziesz mógł spłacać w wygodnych dla Ciebie ratach.

  • Po czwarte: wyjdź z długów

Wysokość rat, którą ustalisz z doradcą, będzie dostosowana do Twojej sytuacji finansowej, abyś mógł jak najszybciej spłacić swój dług. Teraz już tylko od Ciebie zależy, czy uda Ci się zrealizować ten cel. Oczywiście nie zawsze będzie Ci łatwo, ponieważ czasami znajdą się pokusy, na które będziesz chciał wydać pieniądze. Pamiętaj jednak, że oszczędzasz po to, aby spłacić wszystkie raty i cieszyć się życiem bez długów